Můj příběh


„Jako rodiče našeho úžasného syna máme na Vás jednu velkou prosbu, přečtěte si Maximův příběh a pomozte.“

Jirka a Terka

Maxim Vašek - můj příběh

Mé narození


   V 25-týdnu mé mamce diagnostikovali preeklampsii a v 27-týdnu jsem se narodil v ÚPMD Podolí akutním císařským řezem, vážil jsem pouze 890g a měřil 35cm. To vše se stalo 7. 9. 2015.


První dny


   První den jsem zvládal dýchat sám, druhý den už to byla pro mé nedovyvinuté plícičky taková zátěž, že se mi rozkrvácely a potřeboval jsem umělou plicní ventilaci, na které, i díky mnoha dalším komplikacím, jsem zůstal skoro 3 měsíce. Postupně jsem přecházel na neinvazivní ventilaci, přes kyslíkový brejličky, až jsem se kyslíkový podpory pomalu zbavil úplně. Týden před tím, než jsem měl jít konečně skoro po 4 měsících domů, tak mě čekal poslední výkon a to odoperovat tříselné kýly, při kterých mi, ale udělali ileus a další den jsem šel znovu akutně na sál. Po výkonu jsem skončil v Motole na dětském ARU, znovu na umělé plicní ventilaci a ve strašném stavu, kdy se o mě rodiče báli asi nejvíce. Čekala nás ještě dlouhá cesta... ale zvládli jsme to a všechno vypadalo "v rámci možností" dobře, vzhledem k tomu, co jsem měl už za sebou.

Maxim Vašek - můj příběh

Maxim Vašek - můj příběh

Motol


   V červnu roku 2016 nás čekalo vyšetření na foniatrii v Motole, bohužel mi tam zjistili že neslyším, byla to pro nás rána, ale od února 2017 mám voperované kochleární implantáty, díky kterým už začínám vnímat a poznávat zvuky. Hlídají nás ve vývojový ambulanci v Podolí, ale také na očním, kardiologii, nefrologii, plicním, neurologii, ortopedii. Cvičili jsme a cvičíme Vojtovu metodu a chodíme na hipoterapii.


DMO


   Začátkem července mi ale neurolog diagnostikoval DMO (Dětská mozková obrna - spastická diparéza dolních končetin). Jsem teď ještě v dobrém věku, proto, aby má prognóza byla nadějná a jednou, někdy, doufám brzo, jsem dokázal chodit.


Co bych si přál


   Potřebuji speciální kočárek, sedačku na běžné denní činnosti doma, lehátko pro cvičení Vojtovy metody (která vzhledem k mém věku už přestává být možná cvičit na zemi). Potřebuji do lázní, kde je vysoký doplatek, stejně jako na kočárek i ostatní pomůcky.


Pěkný obleček


   Jednou z nejdůležitějších možností rehabilitace, která by mi zřejmě nejvíc pomohla je obleček TheraSuit. Čtyřtýdenní rehabilitace v něm, ale stojí skoro 100 000,- Kč a čím více rehabilitace, tím je samozřejmě větší šance, že se jednou postavím a půjdu sám.

Maxim Vašek - můj příběh

„Proto Vás moc prosím, za jakoukoliv finanční pomoc, budu Vám moc vděčný.“

Váš Maxim